Δικαστήριο

Μοιραστείτε το:
Ειδοποιήσεις
Τα καθαρίζω όλα

Τι είδους Kalimba χρησιμοποιείτε συχνότερα;

KaliFAN
 KaliFAN
(@kaliFAN)
Επισκέπτης
Λυμένος

Χαίρετε Κ.
Μόλις παραγγείλαμε ένα 17 tine Kalimba (το πρώτο μου Kalimba). Αφού παρακολούθησα μερικά βίντεο σχετικά με το Chromatic και το Kalimas 21 tine, αναρωτιέμαι αν το 17 tine ήταν η σωστή απόφαση. Γι 'αυτό ήθελα να σας ρωτήσω για την εμπειρία σας με διαφορετικά Kalimbas. Τι είδους Kalimba χρησιμοποιείτε πιο συχνά και αισθάνεστε ότι λείπει κάτι όταν παίζετε στο Kalimba 17 λεπτών;
Ένα άλλο πράγμα που ήθελα να ρωτήσω είναι αν καταστρέφει ή φοράει το Kalimba με οποιονδήποτε τρόπο για να το επανασυνδέσει.
Ευχαριστώ πολύ και φωνάξτε στο youtuber erick j medina που πρότεινε αυτόν τον ιστότοπο σε ένα από τα βίντεό του.

Παραθέτω
Θέμα εκκίνησης Δημοσιεύτηκε: 22/03/2021 2:00 μ.μ.
Nataliya
(@διαχειριστής)
Εισαγγελέας Kalimba διαχειριστής

@kaliFAN - ευχαριστώ για τις ερωτήσεις σας

Είναι καθαρή προσωπική προτίμηση αν σας αρέσει ένα χρωματικό ή το 17-κλειδί Kalimba. Θα συνιστούσα να πειραματιστείτε και με τα δύο και να επιλέξετε αυτό που σας αρέσει περισσότερο.

Τώρα, όσον αφορά τον επανασύνδεση, ορισμένα Kalimbas είναι σταθερά - πράγμα που σημαίνει ότι δεν μπορείτε να τα επανασυνδέσετε καθόλου. Άλλα, όπως το Kalimbera, μπορούν να επανασυνδεθούν - αλλά μπορείτε να το συντονίσετε με τα πλήκτρα C ή χαμηλότερα (διαφορετικά τα υψηλότερα χρώματα δεν θα ακούγονται).

Ιδιοκτήτης του Kalimbera.com KalimbaForum.com

απάντησηΠαραθέτω
Δημοσιεύτηκε: 22/03/2021 2:08 μ.μ.
Κυλά Αντρέα
(@khyla)
Διακεκριμένος Καλιμπιστής

Καθώς μαθαίνω ακόμα, χρησιμοποιώ συχνά καλίμπα 17 πλήκτρων. Για μένα, η αγορά ενός χρωματικού θα είναι φθηνότερη μακροπρόθεσμα, από το να έχουμε ένα 17 και ένα χρωματικό. Αλλά επειδή έχετε ήδη αγοράσει ένα, δεν νομίζω ότι είναι κακή απόφαση. Επιπλέον, μπορείτε ακόμα να εξερευνήσετε και να αποφασίσετε εάν ενδιαφέρεστε πραγματικά για ένα kalimba με το πρώτο που έχετε. Ελπίζοντας το καλύτερο όταν το λάβετε! 

youtube: Khyla Andrea
Instagram: khyla.kalimba
facebook: https://facebook.com/KhylaAndreaYT
ko-fi.com/KhylaAndrea

απάντησηΠαραθέτω
Δημοσιεύτηκε: 22/03/2021 3:16 μ.μ.
Nataliya άρεσε
kalimba Newbie
(@kalimbanewbie)
Ενεργός Kalimbist

Είμαι αρχάριος στον κόσμο της Καλίμπα ^ _ ^ και χαίρομαι που αγόρασα ήδη το πρώτο μου καλίμπα το Μεράκι και λατρεύω τη μελωδία που άκουγα κάθε φορά που την έπαιζα 

απάντησηΠαραθέτω
Δημοσιεύτηκε: 22/03/2021 5:35 μ.μ.
Nataliya άρεσε
KaliFAN
(@kalifan)
Νέα Kalimbist

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις. Αγόρασα ένα Bolf Kalimba και νομίζω ότι είναι επαναχρησιμοποιήσιμο. Αλλά θα το αφήσω στο C major νομίζω, γιατί βρήκα πολλές καρτέλες για αυτό.

απάντησηΠαραθέτω
Δημοσιεύτηκε: 22/03/2021 6:42 μ.μ.
Nataliya άρεσε
Saskia
(@καλάθι)
Διακεκριμένος Καλιμπιστής

Έχω ένα B11 και ένα B17 στο G major από το Hokema, το οποίο μου αρέσει να παίζω μελωδίες. 

Όλα τα αυτοκατασκευασμένα καλίμπα μου έχουν διαφορετικές ειδικές ρυθμίσεις: Akebono, Pygmy, Deep Skye και ούτω καθεξής. Μπορείτε να παίξετε ελεύθερα με αυτό.

Χαιρετισμούς από τη Σασκία

απάντησηΠαραθέτω
Δημοσιεύτηκε: 29/03/2021 8:31 μ.μ.

Αφήστε μια απάντηση

Συγγραφέας Όνομα

Email συγγραφέα

Τίτλος *

Το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου είναι 10 MB

Προβολή 0 Αναθεωρήσεις Αποθηκεύτηκε
Μοιραστείτε το: